Karadağ’da 5 ila 7 gün arasında 1 Euro bütçeli bir şirket kurup, 21 gün içerisinde de çalışma ve oturma izni alabilmeniz mümkün. Herhangi bir şirket kurulumu durumunda, şirketin pasif olması bir sorun değildir. Şirket için bir ofis tutulması veya çalışanların olmasına da gerek yoktur. Şirket kurulumunda izinlerin alınması uygun maliyetlerle ve hızlı bir şekilde halledilebilmektedir.

Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla işlemler hızlı ve rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Ülkede birden çok ortakla şirket kurmak da mümkündür. Vergiler düzenli bir şekilde ödendiği taktirde hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Şirketinizde faturasal bir hareket yoksa aylık 65 Euro vergi tahakkuk etmektedir. Ülkede her sektörde şirket kurmak mümkündür.

Şirket kurarken faaliyet alanı genişlemesi ekstra ücrete tabi tutulmuyor. Şirket kurulumu ve oturma izni başvuruları birlikte yapılıyor. Şirket açılması ve oturum izni alınması durumunda bu haklardan, anne-baba, eş ve çocuklar faydalanabiliyor. Türkler, 2018 yılı içerisinde Karadağ’da 1200 şirket kurarak oturum almıştır.

Şirket Kurmak için;

Pasaport fotokopisi
Adli sicil kaydı


Yukarıda ki belgeler temin edildikten sonra oturum ve çalışma izni için gerekli işlemler başlatılabiliyor. Şirket kurulumu genelde 4 gün olmakla beraber, olası aksaklıklarla birlikte bu süre maksimum 7 günü bulabilmektedir. Şirketiniz kurulur kurulmaz, oturma izni işlemleri başlatılır.